REKLAMA

historia Lamborghini

historia Lamborghini

Co to jest Lamborghini?

Lamborghini to producent samochodów sportowych z siedzibą w Sant’Agata Bolognese we Włoszech. Firma została założona przez włoskiego przedsiębiorcę Ferruccio Lamborghini 28 lipca 1963 roku jako producent traktorów i maszyn rolniczych.

Lamborghini jest uważane za jednego z najbardziej prestiżowych producentów samochodów na świecie. Firma odniosła sukces w produkcji jednych z najbardziej poszukiwanych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Jest dobrze znany z silnika V12, którego używa do napędzania swoich luksusowych samochodów.

2010 – Początek nowej ery dla Lamborghini; rewolucja motoryzacyjna?

W 2010 roku Lamborghini zaprezentowało Aventador, samochód, który zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny. Został zaprojektowany z eleganckim i nowoczesnym wyglądem i miał zaawansowany silnik, który czynił go doskonałym konkurentem w wyścigu o prędkość.

Aventador jest obecnie uważany za jeden z kultowych samochodów tej dekady. Nie tylko ze względu na swoją konstrukcję i osiągi, ale także dlatego, że został wprowadzony na rynek w czasie, gdy ludzie szukali nowszych, wydajniejszych samochodów, które pomogłyby im zaoszczędzić pieniądze na zużyciu paliwa.

Lamborghini jest jednym z odnoszących największe sukcesy producentów samochodów w tej dekadzie, z ponad 100 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie od 2010 roku.

Dlaczego marka supersamochodów wciąż cieszy się tak dużą popularnością?

Rynek supersamochodów jest nasycony markami. Ale to nie znaczy, że marka supersamochodów straciła na popularności. Powodem tego jest ekskluzywność i osiągi tych samochodów.

Marka supersamochodów wciąż cieszy się dużą popularnością, ponieważ oferuje coś, czego nie oferuje żaden inny samochód – ekskluzywność i osiągi.

Marka supersamochodów wciąż cieszy się dużą popularnością

1927 – Nowa radykalna broń na drodze do sukcesu nabiera kształtu w Sant’Agata Bolognese

W 1927 r. w Sant’Agata Bolognese ukształtowała się radykalnie nowa broń na drodze do sukcesu.

Samochód był rewolucją, która zmieniła sposób, w jaki ludzie żyli, podróżowali i pracowali.

Luksusowy samochód to nie tylko środek transportu, ale także wyraz statusu i stylu.

Upadek i wzrost Lamborghini w Ameryce oczami osobistości

Luksusowa firma samochodowa Lamborghini nie jest tak popularna w Ameryce, jak w Europie. Firma zawsze była kojarzona z klasą wyższą, ale amerykańska osobowość Paula Abdulmanoorian zmienia to postrzeganie.

Paula Abdulmanoorian była odnoszącą sukcesy amerykańską projektantką i choreografką, która zrobiła znakomitą karierę w firmie luksusowych samochodów Lamborghini, miała swój własny program telewizyjny i została jurorką w „American Idol”.

Po zakończeniu kariery zaczęła projektować torebki dla marki modowej Coach. W 2016 roku współpracowała z Coach przy projektowaniu limitowanej kolekcji torebek o nazwie „The Icon”.

Czytaj także