REKLAMA

Historia marki aut – audi

Historia marki aut – audi

Co to jest samochód Audi?

Audi to niemiecki producent samochodów z siedzibą w Ingostadt. Najbardziej znanym samochodem Audi jest R8, który otrzymał kilka nagród za wzornictwo.

Samochody Audi istnieją już od ponad 100 lat i wniosły znaczący wkład w historię motoryzacji. Audi zostało założone przez Augusta Horcha w 1909 roku jako mały warsztat naprawy rowerów, ale Horch szybko zorientował się, że jego warsztat może również produkować powozy bez koni.

Audi wyprodukowało wiele najbardziej kultowych samochodów w historii motoryzacji, w tym Audi 100 i Audi Quattro.

Wczesne dni Audi do 1969 roku

Firma Audi istnieje od ponad wieku. Zaczynał jako warsztat samochodowy w 1899 roku, a później stał się producentem samochodów w 1916 roku.

Pierwszym samochodem Audi było Audi Type D, które zostało wyprodukowane w 1909 roku. Ten samochód został zbudowany na potrzeby wyścigu z Berlina do Bagdadu, ale nigdy nie dotarł do wyścigu, ponieważ zepsuł się po kilku dniach jazdy .

Pierwszym znanym nam samochodem Audi jest Audi Type A, znane również jako Ur-Quattro. Został wprowadzony na rynek w 1964 roku i stał się jednym z najbardziej udanych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowało Audi – sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie!

Krótka historia Audi od 1969 do 1984/1985

Audi rozpoczęło swoją działalność w 1969 roku od prototypu samochodu o nazwie Audi 50. W 1979 roku Audi opracowało pierwszy silnik z turbodoładowaniem. Audi miało swoją pierwszą światową premierę w 1980 roku na Salonie Samochodowym w Genewie i było znane jako model a2. W następnym roku wprowadzili na rynek model a3, a następnie w 1985 roku wprowadzili swój pierwszy samochód z ery a4.

Pierwszy model produkcyjny był znany jako Audi 50. Został zbudowany w 1968 roku i miał dwoje drzwi i cztery siedzenia. Silnik miał pojemność skokową 2 l i moc 92 KM, co czyni go dość mocnym jak na swoje czasy. Miał różne kolory, takie jak jaskrawoczerwony, niebieski, zielony i żółty, które wyróżniały ten samochód spośród innych samochodów w tamtym czasie. Druga generacja tego samochodu została wypuszczona w 1972 roku z pewnymi zmianami, które uczyniły go szybszym niż poprzednio – jak większe opony, szersze koła i większa moc silnika – dzięki czemu ten samochód stał się jednym z najpopularniejszych

Złote lata Audi 1984-1995/1997-2005

Złote lata Audi 1984-1995/1997-2005 to retrospekcja najlepszych lat Audi. Koncentruje się na legendarnych czterech pierścieniach i tym, jak były one w stanie zdominować scenę wyścigową w tym okresie.

Jak rozwijało się Audi w tej epoce? Jakie były ważne modele tej epoki? Jakie były słynne modele wykonane w tej epoce?

Audi to jedna z odnoszących największe sukcesy marek samochodowych na świecie. Istnieją od 1932 roku i stworzyli jedne z najbardziej kultowych samochodów w historii.

Audi ma długą historię i istnieje wiele modeli, które przyczyniły się do jego sukcesu. Pierwszy model powstał w 1932 roku i posiadał silnik montowany z tyłu. Następnie pojawiło się Audi Type A, które miało silnik montowany z przodu i napęd na cztery koła. Miał również aluminiowy korpus, dzięki czemu był lekki, ale był to również jego upadek, ponieważ łatwo rdzewiał.

W 1954 roku Audi wprowadziło swój pierwszy SUV – Quattro – z napędem na wszystkie koła i mocnymi silnikami. W 1964 roku wypuścili swój drugi SUV – Ur Quattro – który ustanowił nowy standard dla SUV-ów w tamtym czasie dzięki układowi napędu na cztery koła, mocnym silnikom i aluminiowemu nadwoziu. Ten model stał się jednym z ich najbardziej kultowych modeli, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Czytaj także